Finanse, rachunkowość Wymiar sprawiedliwości

Kredyt we frankach – pomoc prawna dla frankowiczów

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi polisolokaty bądź kredyty we frankach . Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to także postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, unieważnienie umów bądź zwrot gotówki.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię prawną?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom oraz prowadziła sprawy z bankami, m.in. z mBank, Getin Noble Bank, Raiffeisen Bank Polska oraz Bank Millennium. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze w trakcie wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, by pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają również inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, jak również pomocą w sporządzaniu rozmaitego rodzaju dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, reklamacji, pozwu i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.