Wyposażenie i urządzanie mieszkania

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Więcej o podłogach drewnianych Baltic Wood na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na dwa dni – dzięki temu pozbędą się zbędnej wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłogi – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą pracować

Podobnie jak inne produkty z drewna, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]